top of page

En Sjov og Lærerig Lørdag på Skolen: MGP-fest og Biblioteksdag

Sidste lørdag på vores skole var en dag fyldt med sjov og læring. Vi nød en fantastisk MGP-fest, hvor både skole- og børnehaveklassen samledes foran storskærmen og sang med til børnenes MGP 2024 sammen med vores skønne lærere Liv og Mira-Belle. Stemningen var høj, og snacksene gjorde oplevelsen ekstra hyggelig.


Men det var ikke alt! Vi havde også en spændende biblioteksdag, hvor vi fik lov til at udforske bibliotekets mange bøger. Der er noget for enhver smag, og vi kunne låne så mange bøger, vi ville. Det er en fantastisk måde at dyrke læsningen og opdage nye favoritter på.


Alt i alt var det en lørdag fyldt med både sjov og læring her på vores skole. Vi glæder os allerede til næste gang!
30 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page